Hľadáte hoverboard za 50 EUR? Alebo hoverboard do 100 EUR? Budeme vás musieť sklamať, pretože cena hoverboardu sa v súčasnosti pohybuje v trochu vyšších rozmedziach. Za koľko si teda kúpite hoverboard? Kde zoženiete hoverboard lacno? A ktoré hoverboardy sú najlacnejšie? Dočítate sa v článku: Hoverboard a jeho cena.

Cena hoverboardu v priebehu času

Pred zopár rokmi sa na trhu objavili prvé hoverboardy. Pre niektorých boli nedostupné, lebo boli príliš drahé. Tak sa Číňania chopili príležitosti a začali vyrábať lacné napodobneniny hoverboardov, ktoré mali samozrejme znížené náklady na výrobu (menej výkonné motory, menej kvalitná batéria a ostatné súčiastky). Vďaka tomu, že výroba  Číňanov nestála veľa, aj cena výsledného produktu bola nižšia. Tak sa mohlo stať, že ste si kúpili novučičký hoverboard za 100 €.

ALE! Práve kvôli lacným súčiastkam sa hoverboardy stali veľmi nekvalitné a to až tak, že u niektorých výrobných sérií dochádzalo k samovznieteniu samotného hoverboardu. Toto vyvolalo všeobecnú paniku a obavy a bezpečnosť pri používaní hoverboardov. Bežní ľudia sa nezamýšľali nad tým, že chyba nebude v hoverboardoch ako takých, ale v tom, že chybu spravili nízkorozpočtoví výrobcovia. Výrobcovia sa pravdepodobne zas nezamýšľali nad možnými následkami použitia príliš nekvalitných súčiastok (kvantita vysoko presiahla kvalitu).

Hoverboard cena

Hoverboard – cena dnes (v dobe písania článku) sa pohybuje v rozmedzí cca 179 – 432 €.

Pozrite si prehľad konkrétnych hoverboardov a tiež ich ceny:

Zobraziť katalóg produktov

 

Hoverboard, tak ako ho poznáme dnes, bol vynájdený na začiatku roku 2013 (o jeho patent sa vedú veľké spory). Masová výroba sa začala v Číne v roku 2014. Mnohé hoverboardy boli náchylné na požiar kvôli prehriatiu batérie, čo viedlo k stiahnutiu výrobkov v roku 2016. Existuje veľa tvrdení, že v rokoch 2015 až 2016 boli hoverboardy zodpovedné za početné požiare obyvateľstva.
Z obáv o bezpečnosť dokonca mnohé letecké spoločností zakázali ich prepravu.
V júli 2016 CPSC (Komisia pre bezpečnosť spotrebiteľských výrobkov v USA) nariadila stiahnutie viac ako 500 000 kusov od 8 výrobcov.

 

Najlacnejšie hoverboardy

Najlacnejší hoverboard v našej ponuke je Airboard 11 6.5 Inch Easy Brand – biela len za 179,05 €, alebo Manta HoverBoard scooter 6,5 palcov VIPER MSB001 za 179,90 € (navyše s praktickou taškou).

Airboard 11 6.5 Inch Easy Brand - biela | Hoverboard.skChcem Airboard 6.5″ Easy BrandManta HoverBoard scooter 6,5 palcov VIPER MSB001 | Hoverboard.skChcem Hoverboard Manta

V tesnom závese za nimi nasleduje hoverboard WHEEL-E WH03 6.5″. Tento hoverboard už bol vyskúšaný na predajni, ale keďže sa s ním nejazdilo nikde mimo predajne, nesie len mierne známky použitia. Samozrejmosťou je, že ho dostanete v originálnom balení a plne funkčný. Bonusom navyše je prenosná taška. Tiež disponuje diaľkovým ovládaním – hoverboardy za takúto cenu s diaľkovým ovládaním nedostanete inde kúpiť.

Hoverboardov WHEEL-E WH03 6.5″ – BIELY

Hoverboard WHEEL-E WH03 6.5 biela - II. akosť | Hoverboard.skChcem Hoverboard WHEEL-E bielej farby

Medzi ďalšie lacné hoverboardy patria hoverboardy pre deti. Všetky tieto hoverboardy majú cenu rovnakú – 246,90 € (v obchode Insportline).

Detský elektroboard Windrunner Mini B2 4,5″ – zelenýDetský elektroboard Windrunner Mini B2 4,5" - zelený | Hoverboard.skChcem zelený detský hoverboard

Detský elektroboard Windrunner Mini B2 4,5″ – modrýDetský elektroboard Windrunner Mini B2 4,5" - modrý | Hoverboard.skChcem modrý detský hoverboard

Detský elektroboard Windrunner Mini B2 Sharp 4,5″Detský elektroboard Windrunner Mini B2 Sharp 4,5 | Hoverboard.skChcem detský hoverboard Mini B2 Sharp

 

Najdrahšie hoverboardy

Na druhej strane spektra máme najdrahšie hoverboardy, tie sú väčšinou aj najkvalitnejšie o čom svedčia stovky pozitívnych recenzií.

Momentálne najdrahšia je kolonožka Rover, tesne nasledovaná štvoricou hoverboardov série Hoverboard Offroad + APP. Všetky disponujú mobilnou aplikáciu a majú najvýkonnejšie motory na trhu.

 

Akcia hoverboardov

Predajcovia nás často potešia aj nejakými akciami, ktoré sme pre vás prehľadne zaradili do filtra. Hneď pod filtrovaním ceny si môžete vybrať položku AKCIA (zľava) a zobrazia sa vám všetky hoverboardy, ktoré majú aktuálne akciovú cenu.

 

Hoverboardy pre deti a najmenších

Hľadáte hoverboardy pre deti? Cena za hoverboard pre deti je v dobe písania článku akciová, môžete si ju pozrieť tu – Hoverboard pre deti.

Tieto hoverboardy sú určené pre všetky deti – ak už vaše deti vedia chodiť, hravo si poradia aj s riadením hoverboardu. O ich bezpečnosť sa nemusíte obávať, lebo detské hoverboardy majú obmedzenú maximálnu rýchlosť – len 6 km/h. Táto rýchlosť sa približne rovná rýchlosti chôdze bežného človeka.

Tiež väčšinou disponujú protišmykovými podložkami a blatníkmi, ktoré zabezpečujú ešte väčšiu bezpečnosť.

 

Katalóg hoverboardov – môžete filtrovať podľa rôznych kritérií (napríklad: Hoverboard CENA)

Na tejto stránke nájdete najväčší katalóg hoverboardov, kde si môžete vyfiltrovať podľa vami zadaného kritéria, napríklad: hoverboard cena (postup je znázornený na obrázku nižšie).

  1. najprv si vyberiete prijateľné cenové rozmedzie
  2. potom kliknete na filtrovať – následne sa vám zobrazia výsledky podľa vami zadaných kritérií
  3. môžete si hoverboardy ešte zoradiť od najlacnejších

Hoverboard cena - návod na filtovanie

 

Takto môžete postupovať aj s ostatnými položkami v našom filtri (keď napríklad preferujete konkrétnu značku, ako napríklad kolonožka, zaškrtnete ju, kliknete na políčko „Filtrovať“ a zobrazia sa vám výsledky hoverboardov so značkou kolonožka).

Tiež ak napríklad chcete, aby sa vám zobrazili len hoverboardy s veľkosťou kolies 10″, kliknete na „priemer kolies“, vyberiete si možnosť 10″ a kliknete na políčko „Filtrovať“. Obdobne postupujte s ostatnými položkami vo filtri.

 

Zobraziť katalóg produktov

 

Chcete zohnať hoverboard LACNO?

Už viete, že kvalitný hoverboard za 50 eur nezoženiete. Ak náhodou áno, odporúčam vám dopredu si premyslieť, či vám to stojí za tých zopár ušetrených eur. Síce v dnešnej dobe by sa už nemalo stávať, že by sa bežne predávali nekvalitné hoverboardy. Prvá aféra s vybuchujúcimi hoverboardami podnietila masívne sťahovanie výrobkov z predaja a všeobecný strach. Ale Číňania vedia byť veľmi vynaliezaví a vždy si vedeli nájsť cestičku na náš trh.

 

Záver

Nekvalitné produkty vybuchujú stále, napríklad aj mobily, či notebooky… Proste sa stane chyba u výrobcu, nemusíme hneď viniť konkrétny produkt a zanevrieť naň.

Preto by ste sa mali pred kúpou zamerať radšej na kvalitné značky a overených výrobcov elektroniky. Aj keď nehovorím, že niektoré čínske značky nie sú kvalitné. Nájdu sa aj také, ktoré sa napriek nízkej cene môžu pochváliť kvalitnými výrobkami (ja si napríklad pochvaľujem výrobky značky Xiaomi).

Značkové hoverboardy od overených predajcov nájdete v našom katalógu: