Ako si vybrať správny hoverboard?
Ako si vybrať správny hoverboard | Hoverboard.sk

Ako si vybrať správny hoverboard?

Ako vybrať hoverboard? Pri jeho výbere je najdôležitejšie, zvoliť si veľkosť kolies, ktorá vám bude vyhovovať. Priblížime vám jednotlivé výhody a nevýhody všetkých dostupných veľkostí hoverboardu.

Druhy hoverboardov

Na výber sú štyri hlavné veľkosti kolies hoverboardu.
Hoverboard veľkosti:

6,5″ kolesá – Klasika, ktorá nevyjde z módy

Hoverboard GyroBoard B65 - biely Alza
Pri výbere hoverboardu s menším kolesom je najväčšia výhoda jeho kompaktnosť. Hoverboardy s 6,5″ kolesami majú menšiu veľkosť a tiež hmotnosť. Vďaka tomu sa s ním ľahšie presúvate z jedného miesta na druhé a taktiež ho v prípade potreby (vybitie hoverboardu) ľahšie odnesiete v rukách. Menšie kolesá však obmedzujú hoverboard len na pohyb v oblastiach so širokými, hladkými a rovnými povrchmi. Je vhodný hlavne na jazdu v meste. Tieto hoverboardy sú najviac rozšírené a vhodné, ak chcete zohnať hoverboard za lacno.

10″ kolesá – Hoverboardy offroad

Kolonožka Offroad grafiti Alza
Naopak, s 10-palcovým kolesom zažijete plynulú jazdu na rôznych druhoch povrchov (aj na nerovnom teréne). Je skvelý pre offroad. Vďaka nemu prekonáte aj menšie nerovnosti povrchu, napríklad: menšie hrbole a konáre, trávu, piesok, mačacie hlavy, kopce… Má väčší dojazd, s čím je zväčša spojené aj dlhšie nabíjanie.

8″ kolesá – Štýlové hoverboardy

Kolonožka Rover - čierna Alza
8-palcové modely v sebe spájajú výhody väčších a menších kolies. Jeho výber môžete zvoliť, ak sa neviete rozhodnúť medzi predchádzajúcimi dvoma modelmi.

4,5″ kolesá – Hoverboardy pre deti

Detský hoverboard Windrunner Mini B2 4,5 Insportline
Veľkosť 4,5 palcov je určená primárne pre deti. Neodporúčajú sa osobám nad 63 kg – pretože vtedy je už jeho ovládanie značne obmedzené.

Zobraziť katalóg produktov

Zhrnutie – výhody a nevýhody jednotlivých typov hoverboardov

TypVýhodyNevýhody
4,5″pomalší (čo je vhodné pre deti)nie je tak rýchly, ako klasické hoverboardy
6,5″najpopulárnejší, najlacnejší, malý, ľahkýťažšie sa jazdí po nerovných povrchoch, vhodný do mesta
8″stabilný, často s bluetooth a reproduktormiťažší, malý rozdiel v pohodlnosti oproti 6,5
10″pohodlná jazda aj po nerovných povrchoch, stabilita, vhodný pre offroadnajťažší, veľký, väčšinou nafukovacie pneumatiky

Na čo nezabudnúť pri výbere hoverboardu?

Ak ste začiatočník, odporúčame vyberať hoverboard s jednoduchými nastaveniami a nižšou rýchlosťou (max 10 km/h). Akékoľvek rýchlejšie mini segwaye môžu byť pre začiatočníka ťažké na ovládanie.
Tiež je dôležité skontrolovať hmotnostný limit. Väčšina hoverboardov má nosnosť do 120 kg (je to individuálne – tento údaj nájdete v parametroch daného hoverboardu). Dokonca sa môžeme stretnúť s minimálnou požadovanou hmotnosťou. Tá môže byť 20 kg, ale aj 40 kg. Preto si pred výberom dôkladne preštudujte parametre hoverboardu.

Ak chcete hoverboard využívať na triky, mali by ste zvoliť menšiu veľkosť kolies (6,5 palca). Ak ho chcete využívať hlavne ako dopravný prostriedok, lepšou voľbou pre vás bude 10 palcový hoverboard.

Iné parametre, ktoré treba zvážiť pri kúpe sú:

  • dojazdová vzdialenosť – ako ďaleko sa dostanete na jedno nabitie
  • maximálna rýchlosť – na niektorých hoverboardoch môžete dosiahnuť rýchlosť až 16 km/h (tu si pozrite najrýchlejšie hoverboardy)
  • výkonnosť motora – pohybuje sa od 150 do 350 W (každé koleso poháňa jeden motor)
  • doba nabíjania – aký čas bude trvať hoverboardu, kým sa plne nabije
  • farba – na trhu existuje naozaj veľké množstvo rôznych farieb hoverboardov, určite nebudete mať problém zvoliť si taký, ktorý sa vám bude páčiť (lesklé – matné, s grafickým dizajnom)

 

Teraz, keď už viete, no čo treba prihliadať pri výbere hoverboardu, môžete si prezrieť konkrétne produkty:

Zobraziť katalóg produktov

Pridaj komentár

Zatvoriť