Ako jazdiť na hoverboarde? Naučíme vás to za 5 minút.
Ako jazdiť na hoverboarde | Hoverboard.sk

Ako jazdiť na hoverboarde? Naučíme vás to za 5 minút.

Dlho ste sa tešili na svoj nový hoverboard a teraz je konečne tu! Chcete ho hneď vyskúšať, ale zisťujete, že to nebude také jednoduché. Skúšate položiť jednu nohu na dosku, ale vaša noha sa na hoverboarde začne ihneď triasť. Skúšate to znova a znova, no stále vám to nejde.
Nezúfajte, prešiel si tým snáď každý. Preto sme pre vás zostavili krátky návod na použitie hoverboardu:

Ako nastúpiť na hoverboard

Najprv sa uistite, že je plne nabitý.
Zapnite ho a umiestnite ho pred seba, aby bol položený rovno pred vašimi palcami.
Ak je vaša doska vybavená režimom začiatočníka, aktivujte ju (napríklad hoverboardy značky Razor Hovertrax majú tréningový mód).
Nezabúdajte na bezpečnosť (dôležité hlavne u detí a začiatočníkov) – nasaďte si chrániče a prilbu. Predídete tak možným zraneniam.

Jazdí sa na hoverboarde so svetlami vpredu alebo vzadu?

Odporúča sa jazdiť so svetlami mieriacimi dopredu (väčšina nových modelov je takto konštruovaná).

Začíname

Ako jazdiť na hoverboarde? | Hoverboard.sk

  1. Položte pravú nohu (alebo ľavú, ak je to pre vás pohodlnejšie) na dosku. Dôležité je, aby vaša noha bola čo najbližšie ku kolesu. Ak nohy nie sú naširoko, výrazne to zhorší jazdu.
  2. Udržiavajte dosku rovnobežne so zemou.
  3. Akonáhle je vaša pravá noha na doske, stačí, aby ste vystúpili aj druhou nohou. Ako o tom budete príliš premýšľať, spadnete. Jednoducho to urobte tak, ako keby ste išli po schodoch.
  4. Pravdepodobne budete najprv napätý a to spôsobí, že sa budete mimovoľne otáčať tam a späť.
  5. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je pozerať sa priamo dopredu (nie dole) a snažiť sa uvoľniť. Snažte sa stáť, zatiaľ sa nepohybujte.
  6. Na výstup na dosku môžete zozačiatku použiť stenu alebo kamaráta (ako oporu).
  7. Ak ste to zvládli po tento krok, môžete ísť na ďalší.

Zobraziť katalóg produktov

Pohybovanie sa na hoverboarde

Ako jazdiť na hoverboarde - dopredu | Hoverboard.sk

Hýbanie sa priamo dopredu

Na hoverboardoch sa pohybujete tak, že sa nakloníte do smeru (presúvate váhu) podľa toho, kam chcete ísť. Ak to je dopredu, znamená to, jemne sa nakloniť dopredu. Dôležité je, aby ste to robili naozaj jemne (ak sa nakloníte príliš môžete spadnúť 🙂 ). Rýchlosť tiež ovládate naklonením – čím viac sa nakloníte, tým rýchlejšie pôjdete.
Najrýchlejšie sa naučíte ísť priamo vpred. Preto sa zdokonaľujte najprv v tomto kroku.

Odbáčanie

Teraz sa môžete pokúsiť zabočiť do strany. Na to, ako to vykonať, by ste mali prísť intuitívne. Ak nie, dám vám malú radu – ak sa chcete otočiť do jednej strany, navážite sa na nohu, ktorá je opačná ku smeru otáčania. Keď chcete odbočiť vľavo, pritlačíte pravú špičku.
Ako jazdiť na hoverboarde - odbáčanie | Hoverboard.sk
Bude to chcieť trochu praxe, aby ste sa naučili vytáčať aj ostrejšie zákruty, ale onedlho sa budete vedieť otáčať aj na mieste.

Schádzanie z hoverboardu

Ak chcete zostúpiť z hoverboardu, tak spravíte presne opačný pohyb, ako keď ste nastupovali. Pokúste sa presunúť rovnováhu (ťažisko) na svoju dominantnú nohu a potom zostúpte svojou nedominantnou nohou. Niekedy vás to môže lákať, aby ste zoskočili, ale snažte sa tomuto nutkaniu odolať. Vždy schádzajte z hoverboardu opatrne a kontrolovane. Vyhnete sa tak poškriabaniu vášho hoverboardu a tiež riziku, že sa zraníte.
Nastupovanie a zostupovanie z vašej dosky je pravdepodobne najťažšou časťou celého procesu. Na začiatok bude plne stačiť, keď si natrénujete tieto základné pohyby, až pokiaľ si na ne úplne nezvyknete.

Takto to vyzerá, keď sa použije Mini segway počas tanca na arménskej svadbe:

 

Preferujete hoverboard offroad alebo máte záujem zoradiť hoverboardy podľa ceny? Prezrite si katalóg:

Zobraziť katalóg produktov

Pridaj komentár

Zatvoriť